YILDIRIM GRUP

 
 
A | a

YILDIRIM Sirketler Grubu’nun temelleri, Garip YILDIRIM’in 1963 yilinda Samsun’da kurdugu GARIP YILDIRIM VE OGULLARI adli küçük bir insaat malzemesi sirketi ile atilmistir.

 Sirket; kurulusundan bu yana faaliyet alanini yeni istiraklerle daima genisleterek endüstriyel çesitliligi yakalamis, gösterdigi girisimcilik ve sürdürülebilir inovasyon sayesinde Türkiye’nin en hizli büyüyen endüstriyel gruplari arasina girmistir. YILDIRIM Grup; metal ve madencilik, gübre ve kimyasallar, liman isletmeciligi, enerji, kömür ve kok, lojistik, denizcilik, gemi insa, endüstriyel insaat, gayrimenkul gelistirme ve girisim sermayesi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

 YILDIRIM ailesinin %100 sahibi oldugu özel bir sirket konumundaki YILDIRIM Grup, 1980 yilindan bu yana ailenin ikinci kusagi olan Ali Riza, Yüksel ve Mehmet YILDIRIM kardesler tarafindan yönetilmektedir. Bu sirket yapisi, sürdürülebilir büyümeyi yakalamak için üst düzey motivasyonun yani sira hizli ve dogru karar verebilme kabiliyetini de beraberinde getirmektedir.

 YILDIRIM Grup, 2008 yilinda Isveç’te ilk uluslararasi yatirimini gerçeklestirmesini takiben merkezi Istanbul’da bulunan ve dünyanin 4 kitasinda, 20 ülkede, 11 farkli sektörde faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erismistir.